4 sie 08

Numer 8 – Wakacyjne inspiracje

Autor: admin | Kategoria: Licze ogólnie

Czołgiem LIcze!

Vaxy w trakcie, sporo ludzi się rozjechało po Polsce i jest offline, a z drugiej strony coraz więcej userów na forum, coraz więcej nowych nicków. Co jest, że macie wolne i siedzicie w domu przed kompem? Nuda? Nie odpowiada wam leżenie bykiem na trawce, na łące? Nie opalacie się (przygotowujecie się do LARPa Wampira?xD ?)? Nie robicie pieszych wycieczek? Nie miziacie się ze swoimi partnerami? Oj ludziska… dzięki wam LI puchnie, to dobrze… ale naprawdę, zorganizujcie sobie też jakąś sesję w realu, może nawet LARPa. Wyjedźcie na konwent (zapraszamy do Torunia we wrześniu na Zahcon). Zróbcie to dla mnie, nie pracujcie na skoliozę grabiąc się godzinami nad LastInn. Tylko nie przesadźcie, bo forum opustoszeje :D

Pozdrawiam z Vaxów, które naprawdę nie muszą być nudne

Wujek nnnm

***

Tu powinny być statystyki, ale sprzątałam w końcu w pokoju i wygląda na to ze wyrzuciłam kartkę z zeszłego tygodnia. Więc wrzucę po prostu statystyki z dzisiaj :D

Wątki: 5599

Posty: 151768

Użytkownicy: 6527

Ostatnio zarejestrowany: kamilszfed2

***

Rekrutacje

Tamriel publikuje rekrutacje do autorskiego systemu Smoczy Tron. Autorka osadzona jest w świecie fantasy, a sesja będzie pretekstem do zaprezentowania świata Smoczego Tronu. Jak obiecuje autor będzie się dział, a w związku z tym, iż świat przedstawiony na mapce nie jest taki mały, będzie trochę podróżowania, scenerie będą opisane literackim językiem i będą różnorodne jak płatki śniegu. Sesja przewidziana dla minimum 5 graczy. Czy będzie to jedynie kolejna autorka fantasy, która zniknie w otchłani zapomnienia? Czas pokaże…

Kagonesti [ZW] zaprasza nas natomiast do wirtualnej rzeczywistości autorsko podrasowanego Cyberpunka 2020. Podrasowany i to nieźle, gdyż akcja osadzona zostanie w 2154 roku. Wielki skok technologiczny oznacza nowe, lepsze zabawki które tak lubią cyberpunkomaniacy, oraz nowa forma Systemu z którym anarchiści tak lubią walczyć. Fani komputerowych Syndicate, Syndicate Wars i Deus Ex to coś dla was! Sama rekrutacja robi bardzo pozytywne wrażenie, a to zapowiada Kagonesti jak dobrego MG. Mniam. Sesja dla 4-5 zbrojnych. Syndykat: Kroniki – „Niewygodny Sojusznik”.

Ale to nie koniec, bo ten MG się rozszalał i założył także rekrutację Przeklęta klątwa. Jest to kolejna rekruta do parodii i to bardzo fajnie zrobiona. Musicie to zobaczyć. 3-5 graczy.

Kolejna autorska sesja to ukłon w stronę naszych mniej uzdolnionych frater i soror RPGowców. ppaatt1 jak sam pisze nie posiada pięknego stylu pisarskiego i odwalił lipną rekrutkę, ale nic to. Mam dobry dzień, bo Redone mnie odwiedziła w niedzielę (stąd obsuwa bloga na poniedziałek) więc co mi tam. Pisze o sesji ppaatt1 pod tytułem Zakon. Generalnie sami kiedyś tworzyliśmy kiepskie rekrutacje, więc nie ma co wydziwiać i się krzywic. Rekruta jest!

Postapo jest zaraz po fantasy chyba najpopularniejszą konwencją na forum, jeśli chodzi o rekruty. Albo tylko ja chcę to tak widzieć xD. Tak czy inaczej Snap napisał rekrutację NS – Sygnał. 2-3 graczy będzie miało za zadanie odnalezienie źródła tajemniczego sygnału radiowego słyszalnego w całych stanach codziennie o godzinie 16.00. Zapowiada się ciekawa sesja z zagadką do rozwiązania niczym w Zewie Cthulhu. Kolory sesji to miesznaka Rdzy i Rtęci.

Nieboracy! Fehu założył rekrutę Nieboraków! Nieboracy na LI ! O boshe! Ratuj się kto może! Fanów opowieści ze Świata Dysku system może urzec, ale czy sama sesja tez będzie tak dobra? No cóż… Zapisz się i ty, a się przekonasz! Miejsc jest sporo bo całe 6! (Fehu, a czemu nie 8? xD ). Rekrutacja trwa do 9 sierpnia (podobno).

Chcecie poczuć Warhammera pełna gębą? To jedzcie szlam i pijcie ścieki, albo zagrajcie w sesję Mortarela WH 2ed pod dźwięcznym tytułem – Syf, Kiła i mogiła… chcecie taplać się w największym przestępczym bagnie Altdorfu? Chcecie poznać świat pełen cierpienia, braku ludzkich odruchów miłosierdzia? Zapraszamy do tej sesji! 6 graczy o silnej psychice! Uważajcie na swoje plecy…. Zapowiada się Violence(TM) w klimatach fantasy?

Niejaki Stratus chce poprowadzić swoją pierwszą sesję na Last Inn. Wybrał chyba dobrze, bo to ma być Gothic więc chętnych już jest sporo. I dał bardzo ciekawy obrazek w rekrutacji, zerknijcie :D 4-5 graczy potrzebnych do sesji Sekrety Kolonii, którą ma być podobno storytellingiem.

Także Cardamine chce poprowadzić sesje w oparciu o grę, tym razem to Arcanum: Przypowieść o maszynach i magii. I także jest to jego pierwsza sesja na forum. To nie jest sesja dla wymagających, MG nie oczekuje długich postów, ale chciałby by było wszystko co trzeba zawarte, stawia na dynamikę. Księgi Elfów.

A na koniec dobra wiadomość! Już umówiłam się z Yarotem, że w tym tygodniu przeprowadzę z nim wywiad, efekty w następnym numerze.

Pozdrowienia od nonickname’a (tym razem większość tekstów jego) i Redone.

Tagi: , , , , ,

Leave a Reply