27 lip 08

Numer 7 – Kraina mlekiem i miodem płynąca

Autor: Redone | Kategoria: Licze ogólnie

Niestety już po konwencie, ale ja nadal jestem tam, w Old Town, broniąc obozu przed wszelkim zagrożeniem, podrzucając do ogniska i odganiając osy. W Old Town traci się poczucie czasu i miejsca, traci się poczucie rzeczywistości. Za rok znów tam się znajdę i na pewno będę się tak samo dobrze, albo i lepiej, bawiła. Słyszałam, że tęskniliście za blogiem, więc już nadrabiam zaległości.

***

Przez dwa tygodnie liczby w statystykach urosły ślicznie. 64 nowe wątki, 2256 nowych postów i 94 nowych użytkowników. Aż miło patrzeć na takie liczby :] GoRaL_001jak łatwo było się domyślić, nie napisał żadnego posta, ale ostatnio zarejestrowaną osobą jest Liarfether, ta ksywka brzmi bardziej zachęcająco.

Zobaczmy co ciekawego wisi w dziale rekrutacji. Szarlej założył rekrutację do Warhammera 2 ed. ale z tego co widzę już za dwa dni się kończy. Niemniej jednak macie jeszcze szansę. Tworząc postać musicie się jednak dostosować do wymogu MG – musicie być najemnikami, których wynajęli pewni chłopi. Więcej w samym temacie Ludzie, którzy wykonali pracę, której nie musieli wykonać.

Także Szarlej założył rekrutację do CP2020. Ostatnio mało rekrut w tym systemie, widziałam nawet rozmowy w SB gdzie ludzie zastanawiali się czy ktoś jeszcze w to gra. Rekrutacja Początek Wojny ma być kontynuacją sesji Problemy, ale MG zaznacza, że nie trzeba znać tamtej sesji, a osoby które przeżyją w Problemach, będą grały też i teraz (będzie to prawdopodobnie Odyseja i Durendal). MG chętnie zobaczy gang stworzony przez chętnych graczy, ale także ma pewne ograniczenia co do postaci. Szuka od 1 do 3 graczy.

Niejaki Nemo wrzucił rekrutację do Maga: Wstąpienie – Wakacyjna Mistyka. Nemo żadnej sesji jeszcze na LI nie prowadził, ale myślę że można mu dać pewnie kredyt zaufania, nie zrobił rekrutacji w stylu: Poprowadzę Maga, chętni zgłaszać się tutaj. Już samo to dobrze o nim świadczy :] Poszukuje od 3 do 5 graczy aby poprowadzić sesję na wyspie, która jak sam pisze, niby jest oswojona, ale jednak nie do końca. Nemo nie idze w całkowity storytelling, będzie korzystał z mechaniki. Powodzenia!

Qumi zdecydował się poprowadzić sesję dedeków w świecie Forgotten Realms – Cienie Przeszłości. W rekrutacji przybliżył trochę historię Krain, to całkiem fajny pomysł. Będzie się opierać na 4 edycji więc mechanika obowiązuje. Wiecie co mnie zachęca w tej sesji? Że chociaż część przygody będzie się działa w pięknym Silverymoon. Liczba graczy niesprecyzowana, więc walcie śmiało.

I kolejna sesja w Krainach! Chce ją poprowadzić maciek.bz. Podoba mi się szczególnie druga część tytułu: Księga i krew. Krew, krew, więcej KRWIIIII! :D Maciek.bz prosi o ładne rozbudowane posty i rzetelnych graczy, czeka na dobre karty więc każdy ma szansę, nie liczy się szybkość wysłania. Ja bym się jednak spieszyła, nigdy nie wiadomo kiedy dostanie te dobre karty. A o czym sama sesja? Wygląda na to, że awanturnicy są poszukiwani do zgładzenia jakiś monstrów. Mimo wszystko mam wrażenia, że sesja nie będzie zwykłą sieczką.

Kurczę, kolejna sesja do FR! A czemu nikt w DL nie poprowadzi? :D Kula sfer to sesja dreamwalker’a. To właśnie na kuli sfer będzie się opierać fabuła, zobaczymy co z tego wyniknie. W każdym razie gracze będą osobami, które nieźle się wpakowały i zostały przeniesione nie wiadomo gdzie, a teraz chcą wrócić do domu. Kompas tu chyba nie pomoże.

Oooo, Silent Hill! Traveller chce poprowadzić sesję na podstawie znanego chyba wszystkim filmu/gry. Czyli mamy kolejną rekrutację do horroru, to dobrze, że to ostatnio takie popularne. A traveller w taki klimat wczuć się potrafi, widać to po jego sesjach. Nie wymaga od graczy znania Silent Hill, ale jak sami mówi będą pewne smaczki. Mniami, czekamy na sesję, bo jak widzę gracze chętni juz są, ale spokojnie, jeszcze można wysyłać karty.

Jest też coś dla fanów Wampira – Migdał chce poprowadzić sesję W służbie Jego Mości Petra, wojewody na Strachovie. Miejsce akcji to tytułowy Strachov, lata 1300. Migdael na wstępie dała ciekawą historyjkę, która oddaje klimat sesji, polecam. Czeka na graczy, 4-5, którzy znają system i storytelling. Kto zostanie przyjęty zależy od poziomu stworzonej karty postaci. Koniec rekruty nastaje wraz z końcem lipca.

— — —

A teraz ogłoszenie. Jak widzicie znowu nie ma opisanych rozpoczętych sesji, bo opisywałabym to co opisałam parę tygodni temu w rekrutach. Dlatego większy sens ma raczej opisanie sesji, które już jakiś czas się toczą i są dobre, warte polecenia. Nierealnym jest przejrzeć wszystkie by wybrać, dlatego proszę was o zgłoszenia sesji do mnie, do każdego numeru będę wybierać dwie. Nie ważne czy jesteś MG, graczem czy obserwatorem sesji. Jeśli uważasz, ze sesja jest warta przeczytania, daj mi znać i napisz dlaczego tak uważasz, nawet jednym zdaniem.

— — —

Pozdrawia was Redone, która znowu została sama z blogiem :)

(choć tym razem z przyczyn niezależnych od nnnm)

Autor zdjęcia Sam Wood.

Tagi: ,

One Response to “Numer 7 – Kraina mlekiem i miodem płynąca”

  1. trav Says:

    Dziękuje za niezłą reklamę Redone^^ Apeluje do nn żeby wspierał tą panią, w jej godnej pochwały pracy :)
    PS. Nie zapominaj o Zombies! :)

Leave a Reply