17 sie 08

Numer 10 – Nie taki diabeł straszny jak go malują

Autor: Redone | Kategoria: Licze ogólnie

Niestety blog znowu malutki bo redaktorzy nie mieli zbyt wiele czasu, a LIcze się nie spisali i nie dali żadnych propozycji sesji. Więc macie co chcieliście :p A ja zapraszam serdecznie w przyszły weekend 23 sierpnia do Chełmna na turniej rycerski, gdzie będziecie mogli mnie spotkać :D

Redone

***

Statsy: 48 new topics, 1067 posts, 35 users. Ostatnio zarejestrował się Chuck Norris. O kurde, teraz nam nakopie z półobrotu.

***

Rekrutacje:

Johan Watherman założył rekrutację „Lata po zagładzie” do autorskiego systemu. Rozpoczął ją świetnym wstępem, z reszta samo przeczytajcie kawałek:

Na początku. Na końcu. Teraz. Świat nie był gotowy na śmiertelna moc atomowej iskry wyzwoloną pewnego niedzielnego popołudnia. Nie był też gotów na kolejne atomowe płomienie które nastąpiły, lecz kto się tym przejmował? Ludzkość nie miała szans, żadnych. Nie przetrwał nikt, ciała i budynki stopione w jedno, krzyki tych którzy nie zaznali łaski szybkiej śmierci. Myślisz że świat przeżył prawdziwe wojny? Irak, Bośnia, Afganistan, Wietnam czy Kampania Wrześniowa zdają się teraz takie maluczkie, takie nic nie znaczące i błahe.

Johan szuka 10 graczy, a jeśli znajdzie się drugi MG to nawet więcej. Wymagania to post na tydzień. Jak wygląda świat i w kogo można się wcielić jest dokładnie opisane w poście rekrutacyjnym.

Neoworld, znany ze swej miłości do Neuroshimy, założył rekrutację w tym systemie. Army of one ma się dziać w 2300 roku a MG ma najwyraźniej bardzo ciekawą wizję tego świata. Przyjmie 1-3 graczy, mechanika obowiązuje. Warto będzie popatrzeć jak wygląda świat ponad 200 lat później. Czyżby mutanci żyli w harmonii z ludźmi? Poczekamy, zobaczymy.

Ia Drang 1965r. to tytuł rekrutacji Lost’a. To Autorski storytelling i pierwsza rekrutacja tego pana. Właściwie ma to być sesja oparta o fakty historyczne, odzwierciedlać będzie to co działo się w tytułowej dolinie podczas Wojny Wietnamskiej. Jeśli ktoś nie lubi kostek to coś dla niego, bo MG będzie patrzył na opis danej akcji i decydował czy powiodła się czy nie – czyli po prostu całkowity storytelling. Trzeba sie spieszyć, bo właściwie jest jeszcze miejsce dla jednej osoby.

Całkiem nieźle wygląda rekrutacja argotha do Shadowruna. Choć jest tu nowy, myślę, że można mu dać szansę. Do swojej rekrutacji Uroki Cieni poszukuje graczy, którzy wcielą się w Shadowrunerów. Niestety nie wiadomo nic konkretnego o fabule ale tym milej będzie się ja poznawało z każdym kolejnym postem.

Milly szuka gracza który wcieliłby się w postać stworzoną przez Nassaira, w wilka o imieniu Trzeci. Ta dodatkowa rekrutacja do Piątego Żwiołu (Wilkołak: Apokalipsa) jest zrobiona tak profesjonalnie, że aż miło popatrzeć. Jeden chętny się już znalazł, ale możecie próbować dalej, bo nie kto pierwszy ten lepszy, ale kto lepszy ten Trzeci :D

Wywiad z diabolique

Tym razem wywiad z osobą, która na forum jest od zawsze. 5 sierpnia 2004 zarejestrował się jako 20 wtedy użytkownik. I wcale on nie taki straszny na jakiego wygląda.

Redone: Pytanie na rozgrzewkę. Skąd taka ksywka?
diabolique: diabou? czy diabolique?
R: diabolique. Ale jeśli diabou ma jakieś ciekawe pochodzenie to chętnie posłucham :)
d: A to na potrzeby forum, wzięło się to od diaboł meph itp… paliłem papierosa i jakoś tak wypuściłem dym nosem że kolega nasz (mój i Soliego) przezwał mnie diabeł <faja> Być może też od imienia Mateusz – mefiu.
R: Ojej, jak angielsko to brzmi :D Byłeś kiedyś w Anglii?
d: Jeszcze nie… btw nicka… teraz mam Hesus.. czyli Jesus po hiszpańsku ;P ale to w pracy. Pewnie wina włosów i byłej brody.
R: Nie masz już brody?
d: ^^ Nie.. ale rośnie od nowa
R: A co Cię podkusiło by się pozbyć brody?
d: Rodzice ;P I tyle, na wielkanoc zrobiłem im prezent
R: Co teraz porabiasz, czym się zajmujesz zawodowo?
d: No pracuję w firmie kurierskiej. A co porabiam… pale xD <faja>
R: I to pochłania tyle czasu, że już prawie na Last Inn nie zaglądasz?
d: Hmm. To trudne pytanie. Nie że praca, kobieta, dom, i tylko na to mam czas.. mógłbym zaglądać częściej.. ale .. mam focha ;] Tak, to jest odpowiednie słowo. Foch na LI. A dokładnie na admina.
R: Z jakiego powodu?
d: A to już między nami ;P
R: No Soli Cię nie raz opierniczał że się lenisz :D Pamiętasz jak byłeś w Design Team? Teraz już tego nie ma i nie robisz już żadnych grafik dla LI?
d: Nie chodzi o to… że nie ma designTM.
R: Więc opowiedz jak to teraz wygląda :)
d: Stare polskie przysłowie.. ile wina w głowie tyle prawdy w słowie. Za dużo powiedziałem … po pijaku oczywiście. Próbowałem jakoś to odkręcić ale zero odzewu od Soliego. Więc kontak sie zerwał.
R: Hmmm, ciekawe, a mi Kiedyś Sol pisał że przyjaciół nie olewa :p Ale zostawmy go. Chciałam przy okazji wywiadu wypromować twoją stronkę z avatarami. Frozen Hell jest na serwerze Last Inn tak?
d: Powinna.
R: Kiedy powstała stronka?
d: Nawet o niej zapomniałem xD Pierwsza odsłona czy pod skrzydłami LI ?
R: Opowiedz od początku, co się z nią działo :)
d: Może mieć już ze 2 lata chyba. Pierwsze było to że chciałem nauczyć się html’a a pomysłem na stronę były właśnie avy. Obecna odsłona jes na silniku 4image, a gro avów to teraz wrzuciła moja obecna kobieta, Ziooolo.
R: Skoro o niej zapomniałeś to pewnie nie planujesz jakiejś rozbudowy?
d: Nie, projekt zamknięty.
R: Ale mimo wszystko wisi tam kilka fajnych avów. Widze że wiele rzeczy zostawiasz ze sobą. A jak z graniem? Grasz jeszcze czasem?
d: Nie :(
R: Wcale a wcale? Czemu?
d: No brak kontaktów ze środowiskiem rypygy. Wiem, że na Li można by coś znaleźć, ale jakos nie mam inicjatywy.
R: Wolisz grać czy być MG?
d: To i to, zależy do dnia/nocy.
R: A jakie systemy wspominasz najmilej?
d: Grałem tylko w 3 ;] i te są podstawą. Warthammer jako 1, potem cyberpunk 2020 jako 2 system, no i pare sesji w wilkolaka albo wampira teraz nie pamiętam. Aaa, i jeszce jeden Call of Cthulhu.
R: O mackach ciężko zapomnieć :p
d: Posiadałem gdzieś nawet podręcznik xD ale zawieruszył się. Pewnie kultyści ukradli.
R: A jednak można zapomnieć o mackach :D
d: Aj tam ;P
R: Domyślam się że nie wybierasz się w najbliższym czasie na żaden konwent?
d: Jakbys zgadła, za stary dziad jestem, wapniak ;P Tak nawiasem to domownikiem jestem. Mało ruszam się za próg.
R: To zrób konwent w domu :D
d: Nawet myślałem żeby zrobić zlot na piwko ale ;P zostało w tyle.
R: A jeśli w pobliżu byłoby spotkanie LI, poszedłbyś na nie?
d: Fcorz że tak <faja>
R: To miejmy nadzieję, ze będzie ;) Z mojej strony to wszystko. Chcesz dodać coś od siebie?
d: Pozdrowiena dla Administracji. „Wybacz im ojcze bo nie wiedzą co czynią.” <faja>
R: Dzięki za rozmowę.
d: Proszę, bardzo miło mi było.

Pozdrowienia od prowadzących

Nnnm & Red

Obrazek: http://ursulav.deviantart.com/

Tagi: , , , , , , , ,

Leave a Reply